Poweroad BESS 1,3 MWh bij Declercq Stortbeton | Ecostal

Poweroad BESS 1,3 MWh bij Declercq Stortbeton | Ecostal
Marketing 16 oktober, 2026
Poweroad BESS 1,3 MWh bij Declercq Stortbeton | Ecostal
Zes Poweroad Flex 215-units, 600 kW en 1,3 MWh: installateur Christiaens BV realiseerde met Ecostal Waregem een industriële BESS bij Declercq Stortbeton.
16 oktober, 2026 in
Poweroad BESS 1,3 MWh bij Declercq Stortbeton | Ecostal
Marketing


Poweroad BESS van 1,3 MWh bij Declercq Stortbeton

Ecostal Waregem en hun klanten 
streven naar Zero-emission 

Hoe schaalbaar is een modulair C&I-batterijsysteem in de praktijk? 
Dit project geeft het antwoord. 
Installateur Christiaens BV uit Ooigem plaatste bij Declercq Stortbeton in Waregem zes Poweroad Flex 215-units die samenwerken als één batterijsysteem van 600 kW en 1,3 MWh. 

Ecostal Waregem leverde het systeem en ondersteunde 
de installateur.

Wens je meer info ivm onze support bij BESS

 
 

Van één kast naar een systeem op MWh-schaal

De Poweroad Flex 215 is een all-in-one buitenkast: batterij, omvormer (PCS), energiebeheersysteem (EMS) en batterijbeheersysteem (BMS) zitten samen in één behuizing. Voor de installateur betekent dat minder componenten om op elkaar af te stemmen en een kortere installatietijd op de werf.

Het grote voordeel zit in de modulariteit. Eén unit levert 100 kW en 215 kWh, en door meerdere units te koppelen groeit het systeem mee met de vraag van de eindklant. Bij Declercq Stortbeton werden zes units gecombineerd tot 600 kW en 1,3 MWh. Hetzelfde principe werkt ook voor kleinere KMO-projecten met één of twee kasten.


Waarom een BESS bij een betoncentrale?

Een betoncentrale kent een typisch industrieel verbruiksprofiel: mengers, pompen en transportbanden zorgen voor korte maar hoge vermogenspieken. Een batterijsysteem vangt die pieken op en geeft het bedrijf meer controle over zijn energieverbruik en -kosten.


De rol van Ecostal Waregem

Voor een project van deze omvang wil een installateur kunnen rekenen op een groothandel die meer doet dan leveren. Ecostal Waregem ondersteunde Christiaens BV

Service en garantie door GridSync

Voor de service en garantie op het systeem is GridSync de partner, als officiële Poweroad-partner in België. GridSync houdt een ruime voorraad Poweroad-wisselstukken aan en biedt een volledige garantie die zowel onderdelen als werkuren dekt. Voor de installateur betekent dat zekerheid: bij een interventie is er snel een oplossing, en de eindklant weet dat zijn investering ook op lange termijn goed opgevolgd wordt.
Levering en begeleiding door Ecostal, installatie door Christiaens BV en service door GridSync: zo krijgt elk onderdeel van een C&I-project de juiste specialist.


Zelf een C&I-batterijproject in voorbereiding?

Bent u installateur en heeft u een klant met hoge verbruikspieken, een grote zonne-installatie of een beperkte netaansluiting? 
Ons technisch salesteam helpt u graag bij de studie, de dimensionering en de keuze van het juiste Poweroad-systeem. 
Ontdek ons gamma C&I-batterijopslag 
of neem contact op via +32 56 711 501 of jerome@project-zero.be.